Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.08.2021

Firma Fortinet rozszerzyła...

Firma Fortinet rozszerzyła ofertę o usługę FortiTrust, która dołączyła do innych usług...
26.08.2021

Aplikacje biznesowe

Ready_™ AppStore
26.08.2021

Automatyzacja chmur...

Integracja z Red Hat Ansible
26.08.2021

Backup kodu źródłowego

GitProtect.io dostępny na Github
26.08.2021

Wsparcie pracy hybrydowej

Zdalny SD WAN
26.08.2021

Nowy monitor Philips 498P9Z

Nowy monitor Philips 498P9Z to model wyposażony w 49-calowy, zakrzywiony panel VA o...
26.08.2021

Wytrzymały punkt dostępowy

D-Link DIS-2650AP
26.08.2021

Ekonomiczne dyski

SSD bez DRAM
26.08.2021

Petabajty pojemności

Serwery QNAP

Felieton

404

Czasami człowiek – zwłaszcza w chorobie – nie jest w stanie skupić się dłużej niż kilka minut na jednym temacie. Co gorsza, próba koncentracji daje na koniec „Error message”, więc przeskakuje się do następnego zagadnienia. Myśli napływają z wielu stron, nie tylko informatycznych. Macie tak? Ja też.

Marzec 2017, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Pożytki ze starych lektur

Mam kilka lektur, do których wielokrotnie wracam, za każdym razem zadziwiony, że nic nie straciły na aktualności. Nie, nie są to pozycje autorów uznanych za klasyków zarządzania ani ezoteryczne wykłady, by zarządzać projektami IT jak (powiedzmy) Puchatek miodem.

Luty 2017, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Zdrastwujtie, wsio w pariadkie?

We wrześniu 2015 roku FBI zadzwoniło do komitetu wyborczego Partii Demokratycznej po raz pierwszy. Agent przekazał IT informację, że serwer komitetu jest penetrowany przez rosyjskich hakerów…

Styczeń 2017, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Postać roku 2016

Słowo „Niemiec” pochodzi rzekomo od tego, że Germanie schwytani przez naszych słowiańskich przodków nie byli w stanie niczego wypowiedzieć w naszym języku. Byli zatem jak niemi, stąd Niemcy. Z kolei ci, którzy potrafili porozumieć się z oboma plemionami, byli w cenie. Tysiące lat minęły i nic się nie zmieniło.

Grudzień 2016, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Pod jabłonką

Siedli my ze szwagroszczakiem pod jabłonkom, ogóreczka napoczęliśmy, bo poważnej dyskusji bez ogóreczka prowadzić się nie da, i na świat po ogóreczku pogodniej spojrzeliśmy. Przynajmniej ja tak spojrzałem.

Listopad 2016, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Dwa razy dwa?

Pewien bogacz szukał nowego głównego księgowego. Wyszedł na Wall Street i zaczął zatrzymywać przechodniów. Każdemu zadawał proste pytanie „ile jest dwa razy dwa? Pierwszy odpowiedział, że cztery. Drugi, że jak dla pana szanownego to nawet pięć. Wreszcie trzeci odpowiedział pytaniem na pytanie: A ile pan sobie życzy?

Październik 2016, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Na wysokim biegu

Programy w stylu Top Gear biją rekordy popularności od lat. Prowadzący szczegółowo omawiają przyspieszenia, moce silników, liczbę biegów i szybkość ich przełączania. Kiedy przestają się ekscytować parametrami technicznymi, przechodzą do dźwięku silnika, designu i wyposażenia mającego podnieść komfort jazdy…

Wrzesień 2016, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Tysiąc i jedna próba

Ali Baba przystanął przed skałą. Rozejrzał się uważnie, sprawdzając, czy nikt go nie podgląda i nie podsłuchuje. „Sezamie, otwórz się!” – powiedział. Nic. „Sezamie, otwórz się!” – krzyknął nieco głośniej. Ani drgnęło. „Sezamie, otwórz się!” wrzasnął, nie zważając, że było go słychać na wiele mil dookoła…

Sierpień 2016, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Jest takie miejsce na ziemi

Za siedmioma górami i lasami działała duża organizacja. Bardzo duża. Miała wielu różnorodnych pracowników, o bardzo różnych kwalifikacjach, i jak to w wielotysięcznych firmach bywa – niektórych bystrych, a niektórych mniej…

Lipiec 2016, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym

Pieniądze to nie wszystko

Nic tak nie rozpala wyobraźni jak cyberbezpieczeństwo. Równocześnie chyba w żadnym obszarze IT sytuacja nie zmienia się tak dynamicznie, jak w tym właśnie, a działania na rzecz zapewnienia ciągłości działania IT to prawdziwy wyścig zbrojeń.

Czerwiec 2016, Michał Jaworski

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Następna  13

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"