Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.08.2021

Firma Fortinet rozszerzyła...

Firma Fortinet rozszerzyła ofertę o usługę FortiTrust, która dołączyła do innych usług...
26.08.2021

Aplikacje biznesowe

Ready_™ AppStore
26.08.2021

Automatyzacja chmur...

Integracja z Red Hat Ansible
26.08.2021

Backup kodu źródłowego

GitProtect.io dostępny na Github
26.08.2021

Wsparcie pracy hybrydowej

Zdalny SD WAN
26.08.2021

Nowy monitor Philips 498P9Z

Nowy monitor Philips 498P9Z to model wyposażony w 49-calowy, zakrzywiony panel VA o...
26.08.2021

Wytrzymały punkt dostępowy

D-Link DIS-2650AP
26.08.2021

Ekonomiczne dyski

SSD bez DRAM
26.08.2021

Petabajty pojemności

Serwery QNAP

Rubryki

Najbardziej przeceniane trendy w IT 2020 roku

W branży IT musimy zmagać się z nagminnymi zapowiedziami nadchodzących bezustannie rewolucji, w zasadzie na wszystkich frontach. W konsekwencji cenną kompetencją w natłoku trendów, mód i buzzwordów pozostaje umiejętność oddzielenia ziarna od plew.

Lipiec 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Multi-cloud i przetwarzanie na brzegu sieci – priorytety menedżerów IT

Mimo tego że połowa decydentów IT na świecie planuje przejście na architekturę wielochmurową, to mniej niż 20% przedsiębiorstw w perspektywie globalnej i tylko 12% w Polsce obecnie wdraża takie rozwiązania.

Lipiec 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

>_WSL 2

Premiera kolejnej aktualizacji Windowsa 10 przynosi duże nowości w jednym z najciekawszych komponentów tego systemu operacyjnego – Windows Subsystem for Linux. Dostępna jest już druga odsłona tego rozwiązania, która pod wieloma względami stanowi rewolucję w stosunku do mechanizmów wykorzystywanych dotychczas.

Maj 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Filary sprawnego działania organizacji z CITRIX ADC

Rozwiązanie klasy ADC – Citrix Application Delivery Controller umacnia pięć filarów, niezbędnych dla utrzymania ciągłości działań każdej organizacji.

Maj 2020,

dostępny w całości

LOG PLUS tak wiele za free!

Jeśli wykorzystujesz w swojej organizacji narzędzie do zarządzania zasobami IT i/lub licencjami, które nie spełnia Twoich oczekiwań lub zwyczajnie jest za drogie dla Twojego biznesu, możesz wdrożyć alternatywne rozwiązanie bez opłat. I choć może wydawać się to niemożliwe – nie znajdziesz gwiazdek w treści licencji.

Maj 2020,

dostępny w całości

Firmy i uczelnie doceniają rozwiązania Huawei wdrażane przez Infonet Projekt

W dobie wyzwania kształtujących się zmian gospodarczych, szczególnie istotna jest stabilna infrastruktura IT. Dzięki współpracy z Huawei firma Infonet Projekt  skutecznie wspiera polskie organizacje w rozbudowie własnych Data Center.

Maj 2020,

dostępny w całości

Macierz NetApp AFF C190

Zapewnienie pamięci masowej jest koniecznością wpisaną w infrastrukturę IT. Nie tylko korporacje dążą do bezpiecznego przechowania ogromnej ilości danych. Duże i średnie przedsiębiorstwa coraz większą część budżetu przeznaczają na zakup nowoczesnych technologii oraz produktów ułatwiających zarządzanie informacjami. Dbają także o należyte zarchiwizowanie posiadanych materiałów.

Maj 2020, Anna Wasilewska-Stawiak

dostępny w wydaniu papierowym

Maszynowi Hakerzy

Najważniejsze bieżące trendy w IT – na czele z zaawansowanymi, uczonymi maszynowo algorytmami, jak zwykło się dziś rozumieć sztuczną inteligencję – odnosimy zwykle do transformacji przedsiębiorstw czy zastosowań konsumenckich. Łatwo w ten sposób przeoczyć, że znacznie sprawniej z adaptacją innowacji radzą sobie cyberprzestępcy. Warto zastanowić się, jak upowszechnienie dostępu do SI i postępująca automatyzacja kształtują ich modus operandi.

Maj 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie ryzykiem prawnym – ważnym element GRC

Zlecenie usługi outsourcingowej, jaką jest de facto korzystanie z usługi chmurowej, nie zwalnia z odpowiedzialności spełniania obowiązujących regulacji. Użytkownicy clouda powinni znać i rozumieć m.in. prawne konsekwencje przetwarzania danych w zależności od tego, gdzie są one przetwarzane przez dostawcę, oraz odpowiednio zarządzać ryzykiem prawnym.

Maj 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

Prawo Moore’a – żywe czy martwe?

Z okazji 50. rocznicy powstania Intel opublikował ranking swoich dziesięciu największych innowacji. Na drugim miejscu, wyprzedzając między innymi interfejs USB, układy wielordzeniowe czy Ethernet, uplasowało się prawo Moore’a. Ustąpić musiało jedynie procesorowej architekturze x86. Od kilku lat coraz częściej przebąkuje się jednak o tym, że prawo Moore’a jest martwe. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Kwiecień 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Następna  57

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"