Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.08.2021

Firma Fortinet rozszerzyła...

Firma Fortinet rozszerzyła ofertę o usługę FortiTrust, która dołączyła do innych usług...
26.08.2021

Aplikacje biznesowe

Ready_™ AppStore
26.08.2021

Automatyzacja chmur...

Integracja z Red Hat Ansible
26.08.2021

Backup kodu źródłowego

GitProtect.io dostępny na Github
26.08.2021

Wsparcie pracy hybrydowej

Zdalny SD WAN
26.08.2021

Nowy monitor Philips 498P9Z

Nowy monitor Philips 498P9Z to model wyposażony w 49-calowy, zakrzywiony panel VA o...
26.08.2021

Wytrzymały punkt dostępowy

D-Link DIS-2650AP
26.08.2021

Ekonomiczne dyski

SSD bez DRAM
26.08.2021

Petabajty pojemności

Serwery QNAP

Rubryki

Wyzwania dla administratora

Przed administratorami stoją dziś trzy główne wyzwania, które mają bezpośredni wpływ na całościową działalność większości firm i organizacji niezależnie od ich wielkości i profilu działalności.

Maj 2021,

dostępny w całości

Generowanie liczb losowych

Jeśli jest jedna rzecz, w której komputery są dobre, to przewidywalność. Mogą wykonać tę samą operację milion razy i jeśli za każdym razem dostarczymy im te same dane wejściowe, zawsze otrzymamy te same wyniki. Jest to korzystne pod względem niezawodności, ale niefortunne dla kryptologów.

Kwiecień 2021, Adam Kamiński

dostępny w wydaniu papierowym

Microsoft Ignite 2021

Ignite to obok Build najważniejsza konferencja Microsoftu w całorocznym kalendarzu branżowych imprez. Rzecz jasna zapowiedzi i premiery podczas jej najnowszej odsłony nie mogły być oderwane od zmian, jakie przyniosła pandemia, ale na tym nowości zaprezentowane przez Microsoft się nie kończą.

Kwiecień 2021, Grzegorz Wieczorek

dostępny w wydaniu papierowym

Google Cloud, AWS czy Azure – niełatwy wybór

Konkurencja na rynku cloud jest zacięta i wybór konkretnego dostawcy może się okazać wyzwaniem. Z jednej strony Google Cloud Platform oferuje lepsze możliwości wydajnościowe niż Microsoft Azure i Amazon AWS, ale z drugiej inne platformy również mają swoje mocne strony. Wyjaśniamy, z jakimi obciążeniami poszczególne chmury radzą sobie najlepiej.

Kwiecień 2021, Grzegorz Kubera

dostępny w wydaniu papierowym

Czym jest automatyzacja workflow i dlaczego Twoja organizacja jej potrzebuje?

Każdy zespół IT stara się zapewnić jak najlepsze wsparcie techniczne dla swojego przedsiębiorstwa. Zaskakujące może być, jak dużą rolę w tym zadaniu odgrywają usługi transferu plików.

Kwiecień 2021,

dostępny w całości

Jenkins w Kubernetes

Ciągła integracja i ciągły deployment zagościły na stałe w świecie IT, a wraz z takimi narzędziami jak konteneryzacja i klastry obliczeniowe w rodzaju Kubernetes tylko zyskały na znaczeniu. Przez lata powstała niezliczona liczba aplikacji wspierających CI/CD, a jednym z najpopularniejszych jest Jenkins.

Kwiecień 2021, Grzegorz Adamowicz

dostępny w wydaniu papierowym

Nowe cele cyberzagrożeń

Panuje przekonanie, że większość cyberprzestępców obiera za cel najsłabsze ogniwa infrastruktury, np. stacje robocze pracowników niezwiązanych kompetencyjnie z bezpieczeństwem IT czy przeoczone przez administratora porty. Tymczasem mamy do czynienia z wysypem zuchwałych ataków na najbardziej zaawansowane maszyny oraz urządzenia należące do ekspertów.

Kwiecień 2021, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Wi-Fi 6E możliwości i sprzęt

Zaledwie rok temu standard Wi-Fi 6 trafił do urządzeń konsumenckich, a na tegorocznych wirtualnych targach CES 2021 już prezentowano sieci routerów typu mesh, które mają obsługiwać nowy wariant standardu Wi-Fi – 6E.

Kwiecień 2021, Adam Kamiński

dostępny w wydaniu papierowym

Projektor SONY VPL-GTZ380

Problemem kompaktowych projektorów było osiągnięcie zadowalającej jakości obrazu – kontrastu, jasności czy odwzorowania kolorów. Do tej pory osiągalne było to jedynie w projektorach kinowych, jednak zawsze wiązało się z dużymi gabarytami. Tymczasem Sony postanowiło zmieścić jakość projekcji kinowej w kompaktowej obudowie. Efektem tego połączenia jest projektor laserowy VPL-GTZ380.

Marzec 2021, Adam Kamiński

dostępny w wydaniu papierowym

QNAP QSW-M1208-8C Modernizacja sieci

Wirtualizacja już od dawna towarzyszy rozwojowi systemów IT wykorzystywanych w biznesie. Do jej zalet należą niewątpliwie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, redukcja kosztów utrzymania systemów IT czy możliwość efektywnego zarządzania zasobami firmy z wykorzystaniem zaledwie jednej platformy. Problemem może być jednak przepustowość wymagana do przesyłu tak ogromnych ilości danych potrzebnych do zarządzania wieloma wirtualnymi maszynami. Rozwiązaniem tego problemu może być switch od QNAP-a.

Marzec 2021,

dostępny w całości
1  Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  57

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"