Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.14.07.2021

Platforma AQUILA

IBM zaprezentował platformę opartą na sztucznej inteligencji służącą do kompleksowej, w...
14.07.2021

Przenoszenie Javy do chmury

JBoss Enterprise
14.07.2021

Nowe okna

Windows 11
14.07.2021

Monitoring sieci

nVision 12.5
14.07.2021

Automatyczna ochrona

Nowości w FortiEDR
14.07.2021

Seria monitorów...

Firma Newline prezentuje serię monitorów interaktywnych MIRA.
14.07.2021

Modularne routery IoT

Cisco Catalyst
14.07.2021

Nowy poziom pracy

Radeon PRO W6000
14.07.2021

SI w monitoringu

Kamery i-PRO S-Series

Serwisowe historie: Wideokonferencyjne problemy

Data publikacji: 28-05-2021

Adwertorial

Codziennie do serwisów firmy FIXIT trafia wiele zepsutych urządzeń. Niektóre historie mogłyby się przytrafić każdemu z nas, natomiast inne to rzadko spotykane przypadki. Wszystkie mogą jednak nauczyć nas czegoś na temat elektroniki, która nas otacza. Przykładem mogą być problemy z urządzeniami wideokonferencyjnymi.

 

W czasie pandemii wideokonferencje zyskały na popularności. W związku z tym na większą eksploatację narażone zostały służące do tego urządzenia, takie jak kamery czy słuchawki. Jak przyznają specjaliści z firmy FIXIT, czasem urządzenia oddawane są do naprawy ze względu na niską jakość połączenia. Podczas serwisowych testów okazuje się jednak, że wszystko działa. „Rozwiązaniem tego problemu może być przełączenie sieci Wi-Fi na częstotliwość 5 GHz (jeśli pozwala na to router). Wówczas zwolni się przepustowość kanału 2,4 GHz, używanego do wideokonferencji” – wyjaśnia Michał Wróbel, Project Manager FIXIT SA.

Nieco poważniejsze mogą okazać się usterki projektorów, jak np. spalenie układu. Można jednak w prosty sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia tego typu awarii. „Zdarza się, że projektor jest osłonięty ze wszystkich stron, co całkowicie uniemożliwia wentylację. Wysoka temperatura może doprowadzić do spalenia się układu. Warto zatem pamiętać, by pozostawiać projektor możliwie jak najbardziej odkryty” – tłumaczy ekspert.

Ciąg dalszy nastąpi...

 


FIXIT SA to międzynarodowa firma specjalizująca się w dostarczaniu producentom elektroniki oraz indywidualnym użytkownikom spersonalizowanych usług opieki posprzedażowej, które pomagają współtworzyć unikalne Customer Experience.

 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"