Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.14.07.2021

Platforma AQUILA

IBM zaprezentował platformę opartą na sztucznej inteligencji służącą do kompleksowej, w...
14.07.2021

Przenoszenie Javy do chmury

JBoss Enterprise
14.07.2021

Nowe okna

Windows 11
14.07.2021

Monitoring sieci

nVision 12.5
14.07.2021

Automatyczna ochrona

Nowości w FortiEDR
14.07.2021

Seria monitorów...

Firma Newline prezentuje serię monitorów interaktywnych MIRA.
14.07.2021

Modularne routery IoT

Cisco Catalyst
14.07.2021

Nowy poziom pracy

Radeon PRO W6000
14.07.2021

SI w monitoringu

Kamery i-PRO S-Series

Load balancery Kemp z funkcją Network Telemetry

Data publikacji: 28-05-2021

Adwertorial

Dogłębny monitoring sieci z istotnymi informacjami o jej działaniu pomaga specjalistom IT szybko rozwiązywać problemy w całym łańcuchu dostarczania aplikacji.

 

Load balancer Kemp LoadMaster jest ceniony przez specjalistów IT za zapewnienie ciągłości dostępu do aplikacji, nieprzerwanej dostępności usług i najlepszych w swojej klasie funkcji równoważenia obciążenia połączonej z funkcjami kontrolera dostarczania aplikacji.

Load balancer znajduje się w idealnym położeniu w ekosystemie aplikacji, aby zapewnić specjalistom IT wgląd pozwalający kształtować pozytywne doświadczenie w korzystaniu z aplikacji (AX) ich użytkownikom. Zazwyczaj jednak systemy równoważenia obciążenia koncentrują się głównie na górnych warstwach stosu sieciowego, bliżej aplikacji, nie dostarczając żadnych informacji na temat użytkowania i trendów w warstwie czwartej i niższej. Jeśli środowisko nie jest przystosowane do przechwytywania danych – zarówno na poziomie aplikacji, jak i sieci – wyzwaniem staje się ustalenie, gdzie należy wdrożyć zasoby w celu rozwiązania problemów z wydajnością. Na przykład, jeśli wydajność aplikacji jest niska w godzinach szczytu, w jaki sposób można ustalić, czy problem dotyczy samej aplikacji, czy ma źródło w sieci?

Odpowiedź można znaleźć w danych dostarczanych przez Network Telemetry – są to zagregowane metadane sieciowe, które umożliwiają nieobciążające, ale niezwykle szczegółowe monitorowanie sieci i aplikacji. Dane są interpretowane przez kolektor przepływu przy użyciu protokołów takich jak NetFlow lub IPFIX. Kemp oferuje własny Flowmon Collector jako opcjonalne dedykowane urządzenie, które może przechowywać, przetwarzać i analizować dane flow z Kemp LoadMastera i innych źródeł sieciowych, umożliwiając jednocześnie kompleksowe monitorowanie sieci, diagnostykę, rozwiązywanie problemów oraz wykrywanie zagrożeń i anomalii 0-day.

Monitoring zapewniany przez Network Telemetry pozwala rozwiązać 95% problemów związanych z nieprawidłowym działaniem sieci.

Funkcje Network Telemetry realizowane przez LoadMaster w połączeniu z Kemp Flowmon Collector to najbardziej wszechstronne rozwiązanie do monitorowania wydajności sieci i aplikacji na rynku. Pozwala ono:

 

  • uzyskać wgląd w cały łańcuch dostarczania aplikacji, aby znaleźć zatory, błędy konfiguracyjne i potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa;
  • stale monitorować doświadczenia użytkowników i wykorzystanie sieci, aby przewidywać i reagować na nagły wzrost ruchu, saturację połączeń itp.;
  • rozpoznać przyczynę problemów z siecią, bezpieczeństwem lub nową aplikacją z poziomu jednego, wiarygodnego źródła informacji;
  • poprawić wgląd w wydajność i bezpieczeństwo sieci, a także uzyskać możliwość reagowania na potrzeby użytkowników i zagrożenia bezpieczeństwa, zanim staną się problemem.

 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"