Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.08.2021

Firma Fortinet rozszerzyła...

Firma Fortinet rozszerzyła ofertę o usługę FortiTrust, która dołączyła do innych usług...
26.08.2021

Aplikacje biznesowe

Ready_™ AppStore
26.08.2021

Automatyzacja chmur...

Integracja z Red Hat Ansible
26.08.2021

Backup kodu źródłowego

GitProtect.io dostępny na Github
26.08.2021

Wsparcie pracy hybrydowej

Zdalny SD WAN
26.08.2021

Nowy monitor Philips 498P9Z

Nowy monitor Philips 498P9Z to model wyposażony w 49-calowy, zakrzywiony panel VA o...
26.08.2021

Wytrzymały punkt dostępowy

D-Link DIS-2650AP
26.08.2021

Ekonomiczne dyski

SSD bez DRAM
26.08.2021

Petabajty pojemności

Serwery QNAP

SURFACE PRO 7+

Data publikacji: 29-04-2021 Autor: Grzegorz Wieczorek

Trzeba przyznać, że Microsoft jest w rozwoju linii urządzeń Surface bardzo konsekwentny. Od lat regularnie dostarcza na rynek więcej niż udane produkty różnej klasy, dbając każdorazowo o wysoką jakość wykonania. Nie inaczej jest z jednym z najnowszych urządzeń Surface – biznesowa hybryda Surface Pro 7+ po raz kolejny dowodzi, że w Redmond projektuje się świetne urządzenia.

 

Surface’y od premiery pierwszego urządzenia plasują się w segmencie biznesowym, choć w ostatnim czasie – za sprawą choćby dwuekranowego smartfona Surface Duo czy hybrydy Surface Go z procesorem ARM – eksplorują też rynek urządzeń konsumenckich. W przypadku Surface’a Pro 7 nie ma jednak mowy o kompromisach. Jest to urządzenie, które za sprawą zaawansowanych jak na hybrydę podzespołów oraz dostępności slotu na kartę SIM z obsługą LTE kierowane jest do najbardziej wymagających klientów biznesowych.

KONSTRUKCJA

Pierwsze wrażenia, jak to ma miejsce niezmiennie w przypadku urządzeń Surface Pro, są wyśmienite. Pod względem jakości wykonania jest to najwyższa półka, która bez kompleksów może konkurować z urządzeniami Apple'a. Nieoczywista konstrukcja wykorzystująca dołączaną klawiaturę obitą materiałem alcantara oraz charakterystyczny element, dzięki któremu z Surface’a można korzystać w wielu różnych pozycjach, nie zmieniła się znacząco na przestrzeni lat. Microsoft wychodzi, jak widać, z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i Surface Pro 7+ dowodzi, że jest to założenie słuszne. Jedyną zauważalną zmianą w stosunku do Surface Pro 4 sprzed kilku lat są zaokrąglone rogi, samego urządzenia, które sprawiają, że hybryda jest wygodniejsza w użyciu – innych znaczących zmian jak dotąd nie wprowadzono.

W rezultacie mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 12,3 cala o proporcjach 2:3 i rozdzielczości 2736 × 1824 pikseli, który pozwala na obsługę zarówno za pomocą dotyku, jak i piórka z dwoma przyciskami funkcyjnymi, których zastosowanie może zmieniać się kontekstowo. Na prawej krawędzi znajdziemy gniazdo USB-C oraz pełnowymiarowy port USB-A. Na przeciwległą krawędź trafiło zaś tylko gniazdo minijack. Pod ruchomym elementem znajdziemy jeszcze sloty na kartę nanoSIM (wykorzystywaną przez modem Qualcomm Snapdragon X20 4G LTE) i microSD. Zasilanie, również niezmiennie od lat, odbywa
się z użyciem własnościowego portu Microsoftu.

Microsoft zadbał, aby Surface Pro 7+ biznesowy był nie tylko z nazwy i urządzenie świetnie sprawdzi się w warunkach pracy zdalnej. Do dyspozycji użytkowników zostały oddane dwie kamery przednie, jedna z obsługą podczerwieni, wykorzystywana do uwierzytelniania biometrycznego, druga zaś, o rozdzielczości FullHD, sprawdzi się podczas wszelakich telekonferencji. Na tylną część obudowy trafiła natomiast 8-megapikselowa kamera pozwalająca nagrywać filmy w rozdzielczości FullHD i obsługująca autofocus. Do tego dodajmy dwa wbudowane 1,6-watowe głośniki i system dwóch mikrofonów dalekiego zasięgu o wyróżniającej się jakości. Wszystko to sprawia, że Surface Pro 7 to urządzenie idealne do pracy zdalnej i pracy hybrydowej. Kluczowe znaczenie może odegrać także wspomniany slot na kartę SIM – dzięki LTE Surface Pro 7+ na nowo odkrywa mobilność klasy hybryd i będzie świetnym towarzyszem w terenie. Zwłaszcza że przy wymiarach 292 mm × 201 mm × 8,5 mm i wadze 796 gramów hybryda zmieści się do każdej teczki.

Pod względem konstrukcyjnym i wzorniczym Surface Pro 7+ to najwyższa półka i trudno wysunąć tu jakiekolwiek zarzuty. Świetne materiały, solidna, spasowana obudowa, mnogość najwyższej jakości akcesoriów (poza klawiaturą i piórkiem urządzenie jest także kompatybilne z akcesorium Surface Dial) plasują najnowszą odsłonę linii Surface Pro w najwyższej lidze.

 

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"