Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.08.2021

Firma Fortinet rozszerzyła...

Firma Fortinet rozszerzyła ofertę o usługę FortiTrust, która dołączyła do innych usług...
26.08.2021

Aplikacje biznesowe

Ready_™ AppStore
26.08.2021

Automatyzacja chmur...

Integracja z Red Hat Ansible
26.08.2021

Backup kodu źródłowego

GitProtect.io dostępny na Github
26.08.2021

Wsparcie pracy hybrydowej

Zdalny SD WAN
26.08.2021

Nowy monitor Philips 498P9Z

Nowy monitor Philips 498P9Z to model wyposażony w 49-calowy, zakrzywiony panel VA o...
26.08.2021

Wytrzymały punkt dostępowy

D-Link DIS-2650AP
26.08.2021

Ekonomiczne dyski

SSD bez DRAM
26.08.2021

Petabajty pojemności

Serwery QNAP

Czym jest automatyzacja workflow i dlaczego Twoja organizacja jej potrzebuje?

Data publikacji: 26-03-2021

Każdy zespół IT stara się zapewnić jak najlepsze wsparcie techniczne dla swojego przedsiębiorstwa. Zaskakujące może być, jak dużą rolę w tym zadaniu odgrywają usługi transferu plików.


Każdego dnia firmy przesyłają ogromne ilości danych oraz wydają duże sumy pieniędzy, aby ten transfer plików był sprawny, szybki i bezpieczny. Można wręcz stwierdzić, że to właśnie dane stały się największą siłą napędową nowoczesnej gospodarki. Mimo to wciąż zbyt wiele zespołów IT marnuje cenne zasoby na ręczne skrypty i zarządzanie transferem danych. Dzięki konsolidacji różnych procesów transferu plików oraz jednoczesnej migracji do scentralizowanego systemu możliwe jest osiągnięcie wyższej niezawodności i bezpieczeństwa przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia i kosztów związanych z pracą zespołów IT.
 

Kilka słów o workflow


Workflow to przewidywalny i predefiniowany szereg zadań, które są uruchamiane w określonej kolejności. Przykładem może być poranna rutyna – pobudka, śniadanie oraz umycie zębów. W ujęciu biznesowym może to być przyjęcie nowego pracownika lub zatwierdzenie raportu wydatków. Jak nietrudno sobie wyobrazić, w procesach ręcznego przesyłania plików takich zadań jest mnóstwo. Cofnięcie się o krok oraz dokładna analiza procesów obiegu dokumentów w firmie z pewnością wykażą ewentualną nieefektywność, ale też przewidywalne wzorce, które można przekształcić w workflow.
Automatyzacja procesu przesyłania plików daje zespołom IT możliwość obniżenia kosztów, zwiększenia wydajności, poprawy bezpieczeństwa, zwiększenia wiarygodności, a także zminimalizowania ryzyka i błędów ludzkich oraz zwiększenia widoczności.


Zautomatyzuj workflow we właściwy sposób dzięki MOVEit Automation


Gdy potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie transferu plików, niezawodności, łatwości zarządzania i bezpieczeństwa przerastają możliwości jego dotychczasowych systemów FTP, Secure Managed File Transfer stanowi idealne rozwiązanie. MOVEit Automation umożliwia łatwe zautomatyzowanie przepływów pracy bez konieczności posiadania umiejętności skryptowych lub programistycznych. MOVEit automatycznie importuje, przetwarza oraz eksportuje pliki do dowolnej platformy oraz architektury sieciowej. Rozwiązanie dostarczane jest wraz z gotowymi wzorcami, lecz może być również rozszerzone o własne skrypty, a zarządzanie i modyfikacje odbywają się poprzez dowolną przeglądarkę. Rozwiązanie zapewnia również gwarantowaną dostawę, szyfrowanie PGP danych w stanie spoczynku oraz granularne kontrole dostępu.

 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"