Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.08.2021

Firma Fortinet rozszerzyła...

Firma Fortinet rozszerzyła ofertę o usługę FortiTrust, która dołączyła do innych usług...
26.08.2021

Aplikacje biznesowe

Ready_™ AppStore
26.08.2021

Automatyzacja chmur...

Integracja z Red Hat Ansible
26.08.2021

Backup kodu źródłowego

GitProtect.io dostępny na Github
26.08.2021

Wsparcie pracy hybrydowej

Zdalny SD WAN
26.08.2021

Nowy monitor Philips 498P9Z

Nowy monitor Philips 498P9Z to model wyposażony w 49-calowy, zakrzywiony panel VA o...
26.08.2021

Wytrzymały punkt dostępowy

D-Link DIS-2650AP
26.08.2021

Ekonomiczne dyski

SSD bez DRAM
26.08.2021

Petabajty pojemności

Serwery QNAP

Zaawansowana ochrona poczty elektronicznej i danych w chmurze

Data publikacji: 23-12-2020

ESET Cloud Office Security zapewnia wsparcie dla aplikacji Microsoft 365. Za sprawą połączenia funkcji filtrowania spamu oraz skanowania pod kątem szkodliwego oprogramowania i phishingu dba o bezpieczną komunikację w firmie, jak również zabezpiecza dane przechowywane w przedsiębiorstwie. A o wykrytych zagrożeniach informuje za pomocą konsoli chmurowej. 

 

Ponieważ usługa Microsoft 365 pomyślnie wykorzystywana jest na całym świecie (według danych Instytutu Gartnera 84% organizacji korzysta z tego rozwiązania lub deklaruje zainteresowanie jego możliwościami), wymaga należytej ochrony. W tym celu powstał ESET Cloud Office Security chroniący przed złośliwym oprogramowaniem oraz przed atakami rozprzestrzeniającymi się poprzez e-maile. 
 
Kluczowe funkcje 
 
Ochrona usługi Exchange Online oznacza mechanizm zabezpieczeń o zwiększonej wydajności – filtruje on spam wpadający do skrzynki pocztowej użytkownika. Dodatkowo cały system staje się odporny na phishing, a tzw. menedżer kwarantanny umożliwia sprawne zarządzanie wiadomościami e-mail. Gdy jakieś pliki trafiają na kwarantannę, administrator ma opcję ich skontrolowania, a następnie przeskanowania – analizowane elementy są albo udostępnione użytkownikom, albo trwale usunięte. Podobnie działa ochrona usługi OneDrive for Business, która usprawnia koordynację zgromadzonych zasobów. 
 
Z kolei chmurowa konsola zarządzania daje szansę na efektywne zarządzanie licencjami, gwarantuje automatyczną ochronę danych, a także udostępnia panel kontrolny ze statystykami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wykryte zagrożenia są filtrowane, a informacje o incydentach dostarczane bezpośrednio do administratora drogą mailową. Jednocześnie z ESET Cloud Office Security może korzystać wielu użytkowników – za pomocą konsoli ustawiana jest lokalizacja językowa, a wymiana informacji przebiega w pełni bezpiecznie. 
 
Zalety tego rozwiązania wymienia Jan Brunovský, product manager w ESET – Praktycznie wszystkie firmy na świecie komunikują się za pomocą wiadomości e-mail, podczas gdy w dalszym ciągu jest to jeden z najczęstszych wektorów ataku wykorzystywanych przez cyberprzestępców. Właśnie dlatego wzbogaciliśmy naszą ofertę o ESET Cloud Office Security, które pomoże chronić niezliczone organizacje oraz ich cenne dane. Skuteczne zabezpieczenie poczty e-mail oraz przestrzeni w chmurze jest dziś kluczowe z perspektywy cyberbezpieczeństwa w biznesie, natomiast bez solidnej podstawy w postaci ochrony przed wirusami firmy stanowią łatwy cel dla kryminalistów.
 
Wypróbuj przed zakupem
 
Po zarejestrowaniu się na stronie eset.com/pl, otrzymujemy darmową wersję próbną, aktywną przez 30 dni, dostępną dla maksymalnie 25 użytkowników. Co jeszcze otrzymuje klient korzystający z ESET Cloud Office Security? Zautomatyzowaną ocenę zagrożeń, wspartą wiedzą i doświadczeniem czołowych badaczy bezpieczeństwa, którzy pracują w 13 ośrodkach R&D na całym świecie. Użytkując narzędzie, w każdym momencie możemy liczyć na wsparcie techniczne w języku polskim. A decydując się na zakup licencji, otrzymujemy wielo­warstwową ochronę zapewniającą najlepszą skuteczność namierzania incydentów – przy jednoczesnym niskim wskaźniku wykrywania tzw. false-positives. Warto zaznaczyć, że ESET posiada prestiżowy certyfikat ISO/IEC 27001:2013. Ta uznawana na całym świecie norma dotyczy zasad wdrażania i zarządzania bezpieczeństwem informacji. Firma otrzymała certyfikację APPROVED za swoje rozwiązanie do ochrony stacji roboczych w teście AV-Comparatives Business Security Test 2020. Z kolei w teście VBSpam uzyskała najwyższy wynik oraz znako­mity odsetek wykrytych ataków phishingowych i szkodli­wego oprogramowania.
 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"