Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.29.10.2021

Veritas po raz 16. liderem...

Firma Veritas Technologies, producent uznanych rozwiązań backup klasy enterprise,...
21.10.2021

Zarządzanie IT

We wrześniu BTC Sp. z o.o. zaprezentowała premierową wersję systemu eAuditor V8 AI.
21.10.2021

Konferencja VMworld

Imagine That. Pod takim hasłem w dniach 5–7 października 2021 r. odbyła się jedna z...
21.10.2021

Darmowy deszyfrator

Bitdefender wspólnie z organami ścigania opracował i wydał narzędzie, które pozwala...
21.10.2021

Dell C1422H

Dell Technologies wprowadza do oferty przenośny monitor do zwiększenia wydajności pracy w...
21.10.2021

Dysk dla cyfrowych twórców

Western Digital zaprezentowało nowy dysk – WD Blue SN750 NVMe SSD.
21.10.2021

Projektory laserowe

Optoma wprowadza serię projektorów laserowych Ultra Bright ZU1700, ZU1900, ZU2200 z...
21.10.2021

Orzeł wśród routerów

D-Link wprowadza na rynek smart router EAGLE PRO AI AX1500 R15.
21.10.2021

Nowe generacje Ryzen i Epyc

AMD 3D V-Cache. AMD zapowiada procesory Ryzen i Epyc z nowym rozwiązaniem.

Darmowe skanery sieci

Data publikacji: 02-01-2012

Skanery LAN to bardzo użyteczne narzędzia pozwalające administratorom zgromadzić i przeglądać informacje o sieci w jednym miejscu. Za ich pomocą łatwo odnaleźć otwarte porty i uszczelnić infrastrukturę oraz zlokalizować urządzenia stwarzające problemy. Dzięki dodatkowym funkcjom możliwe jest wysyłanie komunikatów do użytkowników sieci oraz np. zdalne wyłączanie i włączanie stacji roboczych.


SoftPerfect Network Scanner

Bardzo mały skaner sieci, który nie wymaga instalacji. Dostępne są dwie wersje przeznaczone dla 32- i 64-bitowych edycji Windows. Program stosuje wielowątkowe skanowanie IP oraz wspiera NetBIOS i SNMP. Podobnie jak opisywana obok aplikacja umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie komputerów oraz umożliwia wysyłanie komunikatów sieciowych. Dodatkowo administrator może bez ruszania się z miejsca wysłać do wybranego komputera sygnał hibernacji lub uśpienia. Oprócz informacji na temat numerów IP i MAC, NS potrafi skanować porty TCP, informując, które z nich są otwarte, oraz wyświetlać informacje o zasobach udostępnionych w sieci, także tych ukrytych. Na bieżąco program mierzy czas odpowiedzi urządzenia (ping).

tinyurl.com/bwqxr2e


SuperScan

To mały i szybki skaner sieciowy pozwalający sprawdzić otwarte porty TCP i UDP w naszej sieci. Program nie ma żadnych blokad w zakresie badania adresów IP, a dzięki filtrom można bardzo precyzyjnie przebadać sieć. Aplikacja wykorzystuje asynchroniczne i wielowątkowe techniki skanowania, co przekłada się na szybkość i dokładność jej pracy. Administrator może przygotować specjalne pliki tekstowe zawierające zakres pracy programu. SuperScan potrafi wyszukiwać z wybranego zakresu adresów IP dowolne urządzenie, jeżeli podamy jego nazwę sieciową. Jeśli nie chcemy generować dużego ruchu w sieci, możliwe jest ustawienie szybkości skanowania poprzez regulację opóźnień. W programie nie zabrakło także takich funkcji jak ping, whois czy prezentacja adresów MAC. Wszystkie wyniki skanowania SuperScan przedstawia w formie czytelnych raportów HTML.
tinyurl.com/bojq7vq


Look@LAN

Look@LAN to narzędzie już nierozwijane (autor informuje, że wkrótce zastąpi je program Overlook Fing), jednak wciąż dostępne i – co ważne - można wykorzystywać je bezpłatnie także do zastosowań komercyjnych. Skaner jest prosty w obsłudze dzięki przyjaznemu interfejsowi. Umożliwia podgląd i monitorowanie wszystkich urządzeń posiadających adres IP. Możliwe jest skanowanie wybranego zakresu adresów. Narzędzie wyświetla takie informacje o hostach, jak status online/offline, zainstalowany system operacyjny czy identyfikator sieciowy. Wybrane stacje robocze i urządzenia w sieci mogą być analizowane pod względem przepustowości, a dzięki funkcji traceroute prześledzimy drogę przebiegu pakietów. Dodatkowo jeśli skanowany komputer obsługuje protokół SNMP, mamy możliwość podglądu np. zainstalowanych programów, stanu aktualizacji Windows, obciążenia procesora czy kont użytkowników.
tinyurl.com/d3t6xxt


Advanced IP Scanner

Dzięki tej aplikacji szybko przeprowadzimy rekonesans sieci lokalnej. Narzędzie „widzi” wszystkie urządzenia, zarówno w Ethernecie, jak i działające w bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Oprócz adresów IP wyświetla informacje o nazwie sieciowej, adresie MAC oraz aktywności danej maszyny. Z poziomu programu możliwe jest również przeglądanie zawartości wybranego komputera, bezpośrednie zarządzanie routerami czy wgląd do serwerów FTP. Aplikacja pozwala wysyłać komunikaty do danego komputera, które są wyświetlane na ekranie, lub przeprowadzać czat z jego użytkownikiem. Dzięki wsparciu dla technologii Wake-On-Lan administrator ma możliwość zdalnego włączania i wyłączania stacji roboczych.
tinyurl.com/d8brouv


 

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"